Kieto kuro katilų įrengimas

Kietojo kuro katilo įrengimas iki šiol yra aktualus, nepaisant daugybės skirtingų variantų šildyti namus. Katilams, naudojamiems kietuoju kuru, tinka tiek įprastos malkos, tiek anglys, durpės. Kaip žinote, problemų dėl tokio kuro privačiame sektoriuje paprastai nekyla, nes medžių genėjimas reiškia daug atliekų, kurios gali būti naudojamos kaip malkos. Kitas reikšmingas kieto kuro katilo pranašumas yra tai, kad jam nereikia gauti specialaus leidimo, kurio reikia, pavyzdžiui, jungiant dujų įrangą.

Kietojo kuro katilo efektyvumas, palyginti su dujiniu katilu, yra žymiai didesnis, jau nekalbant apie elektrinius katilus, kuriuos gali sau leisti tik turtingiausios šeimos. Be to, kietojo kuro katilo naudojimas yra malonumas elektroninės valdymo sistemos dėka, su kuria lengvai gali susitvarkyti net senyvas žmogus, neturintis informacijos apie kompiuterius ir kitas smulkmenas.

Kietojo kuro šildymo prietaisai turi keletą trūkumų, tačiau jie vis dar egzistuoja. O svarbiausia yra tai, kad name visada turėtų būti budintis asmuo, kuris įpiltų kuro į katilą ir stebėtų jo būklę: ar jis neužsidegė, ar durys sandariai uždarytos, ar reikia mesti malkas (anglis, granules ir pan.) ar viskas tvarkoje su grimzle kaminoje ir ar sistema šilta. Retkarčiais ant kieto kuro katilo sienelių ir grotelių gali susidaryti pelenai, kuriuos reikės išvalyti, kad būtų užtikrintas tinkamas įrangos veikimas ir išvengta galios sumažėjimo.

Tačiau jei esate pasirengęs susitaikyti su visais šiais trūkumais, jums tereikia įsigyti kieto kuro katilą ir jį įdiegti.