Vandentiekio ir nuotekų sistemų montavimas
Vandens tiekimo sistema yra raktas į namo komfortą. Šiuo metu vanduo yra būtinas atributas daugeliui tikslų (maistas, higiena, buitis ir kt.). Todėl kiekviename pastate yra vandentiekio tiek gyvenamuosiuose, tiek komerciniuose ir pramoniniuose.
Vandens tiekimo sistema yra dviejų tipų – centralizuota (miesto) ir autonominė. Miesto vandentiekis yra įprastas daugiabučiams namams. Veikimo principas yra aprūpinti namą ar butą vandeniu iš miesto vandentiekio sistemos.
Autonominė vandens tiekimo sistema yra labiausiai paplitusi privačiuose namuose, kotedžuose ir kotedžuose. Vanduo tiekiamas naudojant siurblį iš šulinio ar šulinio. Šulinys nerekomenduojamas dėl higienos priežasčių. Todėl šuliniai yra patikrintas ir saugus pasirinkimas. Jo gylis turėtų būti bent 60 metrų. Vanduo iš šulinio pumpuojamas siurbliu, o po to patenka į išsiplėtimo baką, po kurio vanduo tiesiogiai paskirstomas per namą vamzdynais.
Norint įgyvendinti autonominį vandens tiekimą namuose, naudojama tam tikra įranga. Pagrindinis dalykas yra vamzdžiai. Dažnai naudojami vamzdžiai, pagaminti iš skersinio sujungimo polietileno, tai lemia didelis elastingumas, atsparumas aukštai temperatūrai ir įvairioms apkrovoms, taip pat paprastas montavimas.
Siekiant užkirsti kelią potvyniams ir nutekėjimams, dėl įvairių gedimų naudojama Neptūno apsaugos nuo potvynių sistema. Jis blokuoja vandens srautą esant mažiausiam nuotėkiui.
Taip pat svarbus autonominės vandens tiekimo sistemos komponentas yra vandens valymo sistema, kuri valo vandenį nuo geležies, vandenilio sulfido, kietumo ir įvairių kvapų, todėl vanduo yra tinkamas naudoti.
Pagalbinė įranga yra: šukos, jungiamosios detalės, vandens šildymo įtaisai ir čiaupai.